SON EKLENENLER

ÖĞRETİCİ: ARTIK ÇALIŞAN VE EMEKLİLERİN BEKLEYEN SORUNLARI ÇÖZÜLSÜN!

BASK ve Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ TBMM’nin mesaiye başlaması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şöyle;
16 Nisan 2024 14:08

Yerel seçimler ve bayram nedeniyle uzun süredir tatil edilmiş olan TBMM nihayet mesaiye başlıyor.

Enflasyonun sürekli arttığı, sabit gelirlilerin alım gücünün sürekli eridiği şu dönemde çalışan ve emeklilerin sorunları artık çözüme kavuşmalıdır.

ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK MAAŞLARA YANSITILSIN

Altı ayda bir alınan artışlar daha ilk aylardan enflasyon altında kalmakta ve sabit gelirlilerin alım gücü düşmektedir. Altı ay sonra verilen enflasyon farkı geçmiş dönemleri kapsamadığından o ana kadar oluşan farklar sabit gelirlilerin cebinden çıkmaktadır. Öncelikle yıllardır oluşan kayıplar karşılanmalı, sonrasında ise aylık olarak enflasyon kayıpları maaşlara yansıtılmalıdır.

3600 EK GÖSTERGE HERKES İÇİN HAYATA GEÇSİN

Kamuda 3600 ek gösterge olarak bilinen ek gösterge düzenlemesi yapılmış ancak bazı meslek ve ünvanlar 3600 ek göstergenin dışında bırakılarak çalışanlar arasındaki adalet terazisi bozulmuştur.

Seçim öncesi verilen sözlerden biri olan 1. Dereceye düşen herkesin 3600 ek göstergeden yararlanması için gerekli yasal çalışmalar bir an önce başlatılmalıdır.

MEMURLARA DA İKRAMİYE VERİLSİN

Kamuda çalışan işçilere 1956 tarihinden beri 6772 sayılı Yasa uyarınca Cumhurbaşkanlığı Kararları ile her yıl yarım aylıkları tutarında 4 adet ilave tediye (ikramiye) ödenmektedir.

2018’de yapılan düzenleme ile de tüm emekliler bayramda ikramiye almaktadır. Bu durumda kamuda ikramiye almayan tek kesim memurlardır.

Devletin çalışanlar arasında ayrım yapmaması gerekmektedir. Bu nedenlerle kamudaki tüm işçilerin aldığı, tüm emeklilerin aldığı ikramiyeden memurlar da yararlanmalıdır.

 

 

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER