Son Eklenen Haberler

Kolukısa: Bakanlık, kararsızlıklarıyla sorunları büyütmemeli

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa ve Hasan Yalçın Yayla, Kastamonu, Bartın, Zonguldak ve Karabük’te Şube yönetimleri ve üyelerle bir araya gelerek, salgın sürecinde karşılaşılan sıkıntılar başta olmak üzere, eğitim çalışanlarının sorunlarını görüştü, sendikal çalışmalara dair istişarelerde bulundu.
06 Nisan 2021 14:28

Eğitim ve eğitim çalışanlarının gündemine ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantılarda konuşan Şükrü Kolukısa, salgın tedbirlerine bağlı kalarak sendikal çalışmalarını sürdüreceklerini, Eğitim-Bir-Sen ailesine yeni üyeler kazandırmak için 15 Mayıs’a kadar çaba harcayacaklarını söyledi.

Millî iradenin yanında yer alan, medeniyet ve inanç değerlerine bağlı olan, eğitim çalışanlarının, kamu görevlilerinin haklarını kararlılıkla savunan, kimden gelirse gelsin haksızlığın karşısında duran, hukuksuzlukların ve adaletsizliklerin ortadan kaldırılması için ter akıtan, gelir dağılımındaki adaletsizliğin giderilmesi için gayret gösteren, vesayetin izlerinin tamamen silinmesi konusunda sorumluluk alan, sorunun değil çözümün parçası olan, verdikleri mücadeleyi kazanımlarla taçlandıran bir teşkilat olarak hak için, emek için, özgürlük için var güçleriyle çalıştıklarını, çalışmaya da devam edeceklerini kaydeden Kolukısa, “Kazanım elde etme, sorun çözme, iyi, güzel ve doğru çalışmalar yapma, mazlum ve mağdura el uzatma, nesiller yetiştirme hedefimizden sapmadan; medeniyet değerlerimiz doğrultusunda bir gelecek inşa etmek idealiyle yol alıyoruz. Çabalarımızın sonuç vermesi için, dün olduğu gibi, emek harcamayı sürdüreceğiz” dedi.


Kolukısa: Bakanlık, kararsızlıklarıyla sorunları büyütmemeli, kararlılıkla sorunları çözmelidir

Eğitim-öğretim faaliyetlerinin devam etmesinin önemine ve gerekliliğine işaret eden Kolukısa, “Okulların açık kalmasını sağlayacak tedbirler alınmazsa, öğrenciler yüz yüze eğitimden mahrum kalırsa, öğrenme kayıpları artarsa bunları telafi etmek kolay olmayacak. Millî Eğitim Bakanlığı, kararsızlıklarıyla sorunları daha da büyütmemeli, sorunların üzerine kararlılıkla gitmeli ve çözüm bulmalıdır” şeklinde konuştu.

“24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde sözü verilen 3600 ek gösterge ve öğretmenlik meslek kanununun çıkarılması için daha ne kadar zaman geçmesi gerekiyor” diye soran Kolukısa, “Vaatlerin gereğinin yerine getirilmemesi, hem vaatte bulunanlara hem de beklenti içerisine sokulan kamu görevlilerine zarar vermektedir. Öğretmenlere destek olabilecek bir meslek kanunu ivedilikle çıkarılmalıdır. Memnuniyet katsayısını artıracak, tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde ek gösterge artışını sağlayacak bir düzenleme bir an önce hazırlanarak hayata geçirilmelidir” ifadelerini kullandı. 

 

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI