GÖREVDEN ALINAN İL MÜDÜRÜNE TEPKİ: HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Feysel Taşçıer, paylaştığı mesajla görevinin sona erdiğini duyurarak helallik istedi. Diyarbakır İnanç Özgürlüğü Platformu Koordinatörü İbrahim Gökdemir, "İmam Hatip camiası olarak hakkımızı helal etmiyoruz." diyerek cevap verdi.
14 Eylül 2020 08:01

Mart 2019’dan beri Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü görevinde bulunan Doç. Dr. Feysel Taşçıer, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla görevinin sona erdiğini duyurdu.

Taşçıer, paylaştığı veda mesajında şu ifadeleri kullandı: “Değerli Diyarbakır Eğitim Ailesine, Sayın Bakanımız, Öğretmenimiz Ziya Selçuk beyin teveccühleriyle 06.03.2019 tarihinden beri yürütmüş olduğum İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevim bugün itibariyle sona ermiştir. Az zamanda çok yol katettik, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve yakın çalışma arkadaşlarımızla birlikte çok sayıda ilki ve projeyi Diyarbakırımıza kazandırmış olmanın vicdani rahatlığıyla görevimden ayrılıyorum. Gece gündüz demeden benimle yol yürüyen çalışma arkadaşlarım başta olmak üzere siz değerli öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. Arıca bizlere her zaman destek olan bakanlığımızın değerli idareci ve çalışanlarına da ayrıca şükranlarımı iletiyorum. Hakkınızı helal edin…”

‘HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ’

Diyarbakır İnanç Özgürlüğü Platformu Koordinatörü İbrahim Gökdemir ise, sosyal medya hesabından Taşçıer’in tepkileri sonucunda görevinden azledildiğini dile getirdi.

Gökdemir, Taşçıer ile birlikte ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’ni etiketlediği tweetinde, “Gözün Aydın Diyarebekir. İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandığı günden beri icraat ve uygulamaları ile İHL okulları Devri Sabık (CHP uygulamaları) yaşatan @feysel_tascier tepkilerimiz sonucunda görevinden azl edildi. Bizler @onderihl Camiası olarak Hakkımızı Helal Etmiyoruz…” diye yazdı.

sendikabulteni.com
Bu haberin tüm hakları sendikabulteni.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
yilmaz vural
sizi kim helal edecek acaba hiç düşündünüzmü?
gökhan kırdağ
Adamcağız yılın eğitim müdürü seçilmiş.kimbilir işnize grlmeyen icraatlar yaptı.Devri sabık chp ydeyip,bilmeden atıyorsunuz.İkinci savaşında türkiye adlı kitabı al oku.çok oku,