GEYLAN: ÜZERİNİZDEKİ SENDİKAL VE SİYASİ TAZYİKLERİ HENÜZ AŞAMADINIZ MI

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan Sosyal Medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Eskişehir Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Kerim Erzincanlı hakkında Bakanlık müfettişlerince yürütülen soruşturma neticesinde aylıktan kesme ve görev yeri değişikliği teklif edildiğini Ancak Ocak ayında biten ve Nisan’da raporu tamamlanan soruşturma neticesi getirilen tekliflerin uygulanmadığını belirtti.
14 Eylül 2020 19:03

GEYLAN Açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Eskişehir Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Kerim Erzincanlı hakkında Bakanlık müfettişlerince yürütülen soruşturma neticesinde aylıktan kesme ve görev yeri değişikliği teklif edildi.
Ancak Ocak ayında biten ve Nisan’da raporu tamamlanan soruşturma neticesi getirilen teklifler uygulanmadı.
Benzer tekliflerin anında uygulanmasına rağmen sözkonusu şahıs hakkındaki teklifin uygulanmamasının hikmetini 13 Ağustos’ta Bakanlığa sormuştuk, cevabı İl MEM’den geldi(!)
Güya, okulda devam eden iş ve işlemlerin aksamaması ve görev yeri değişikliğine uygun okul olmamasından dolayı idari teklif uygulanamamış (?)
O halde biz de Eskişehir Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yönelik sorularımıza devam edelim:
-Eskişehir’de, Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin iş ve işlemlerini yürütecek tek bir yönetici dahi bulamadığımız için ‘bulunmaz Hint kumaşına’ mahkum mu kaldık?
-İlinizde “okulun iş ve işlemlerinin aksamaması” gerekçesiyle uygulamadığınız başka idari teklifler var mıdır?
-Sözkonusu idari teklifin uygulanmaması için bir sendikanın yerel ve genel merkez düzeyinde defaatle telkin ve baskıları sözkonusu olmuş mudur?
-Şahıs hakkındaki teklifin “uygun şartlar oluştuğunda değerlendirileceği” söyleminizi, “Üzerimizdeki sendikal ve siyasi tazyikleri henüz aşamadık” olarak mı anlamalıyız?
-Getirilen idari tekliflerin uygulanmasında ‘sendikal ayrımcılık yapıldığı’ algısının, çalışanların soruşturma süreçlerine ve idarenin uygulamalarına karşı güvenini rencide ettiğini göremiyor musunuz?

Son sözümüz de TEKRAREN Bakanlık iradesine;
MEB’in tüm kademelerini hukuk ve mevzuat doğrultusunda eğitim yöneticileri yönetir; sıfatı ve pozisyonu ne olursa olsun dışarıdan yapıların kamu yönetimine müdahalesine asla izin v-e-r-i-l-e-m-e-z!

 

Görüntünün olası içeriği: yazı

 

 

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #