Son Eklenen Haberler

Memurun istediği 400 TL seyyanen zammı işçiler aldı!

Memurların geçen iki yılın toplu sözleşme kayıpları artmaya devam ederken Kamu Sen ve Memur Sen'den memur için ek zam talepleri gelmişti.
21 Ocak 2021 16:26

Kamu Sen yetkili sendika olan Memur Sen'i önceki sözleşme için eleştirmiş ve enflayon oranları ile memurun aldığı zam uçurumlarını 'öngürüsüzlük' olarak ifade etmişti.

Türkiye Kamu-Sen Ordu İl Temsilcisi Fatih Galender Zengin, isim vermeden zam görüşmelerinde yetkili sendika olan Memur-Sen’e pasif kaldığını ileri sürerek tepki göstermiş "Yetkiyi Kötüye Kullananlar Memurun Karşısına Ne Yüzle Çıkacaklar?’ ifadelerini kullanmıştı.

MEMUR SEN 400 TL SEYYANEN ZAM İSTEDİ

Memur Sen'de yaptığı açıklamada son toplu iş sözleşmesine imza koymadıklarını, Hakem Heyeti kararı ile toplu sözleşmenin yürürlüğe girdiğini açıklayarak oluşan maaş kayıpları için 400 TL seyyanen zam talebinde bulunmuştu.

MEMURA VERİLMEYEN ZAMMI BELEDİYE BAŞKANI VERDİ

Memurların 400 TL seyyanen zam talebinde henüz bir gelişme yaşanmadı. Hükümet tarafından ise bu talebe bir yanıt gelmedi. Bu arada taşerondan belediyelerde şirket işçiliğine geçen işçiler de yine Yüksek Hakem Kurulu toplu iş sözleşmesi ile yıllık 4+4 şeklindeki zamlarla son iki yılda tüm ücretler asgari ücrete yaklaştı. Enflasyon farkı da alamayan çalışanlar için 2020 yılının Haziran ve Eylül aylarında YHK'nın toplu sözleşme dönemleri sona erdi.

sgk

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz işçileri ile imzalanan toplu iş sözleşmesinde geçen yılın ilk 6 ayı için 400 TL seyyanen zam yaptı. Hak İş Başakanı Mahmut Arslan'ın da katıldığı toplu sözleşme ile en düşük ücret 3.200 TL'ye yükseltildi.

SGKREHBERİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI