KİT'LERE KADRO MÜCADELESİ SÜRECEK

Güvenlik-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, İzmir’de gerçekleştirildi.Toplantıda Kadro alamayan KİT çalışanları için kadro mücadelesi vurgusu yapıldı
23 Ocak 2020 15:12

Gerçekleştirilen toplantıda Sendikamızın geleceği, Çalışma Hayatı ve Güvenlik Görevlilerinin sorunlarına dair birçok konuda geniş istişarelerde bulunuldu.

Yapılan toplantı sonucunda Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirisi yayımlandı. Bildiriyi aşağıda ilgilerinize sunuyoruz.

Güvenlik-İş Sendikası
Başkanlar Kurulu Bildirisi

Sendika üyelerimizin ve Özel Güvenlik Görevlilerinin talepleri ve önerileri Şube Başkanlarımız ve Bölge Sorumluları tarafından toplantıya sunuldu ve sorunların çözüme kavuşturulması gündeme alındı.

Başkanlar Kurulumuz tarafından, Sendikamızın 2019 yılı içerisinde yapmış olduğu çalışmalar gözden geçirilerek 2020 yılındaki hedefler belirlendi.

Sendikamızın örgütlenme mücadelesinde, ‘sendikasız hiçbir özel güvenlik görevlisi kalmayacak’ anlayışı ile kamu ve özel sektörde örgütlenme mücadelemiz güçlü bir şekilde devam edileceği vurgulandı.

696 KHK ile kapsam dışında kalan KİT'lerin kadroya girmeleri için yapılan çalışmalar ve görüşmeler değerlendirildi. Güvenlik-İş olarak KİT'lerin de kadro kapsamına alınması için her platformda bu sorunu dile getirip çözüm arayışının devam etmesi karara bağlandı.

Yeni dönemde Sendikamızın örgütlü olduğu KİT’lerle ilgili daha çok eğitim toplantıları yapılması için gerekli adımların atılması kararlaştırıldı.

Güvenlik-İş Teşkilatımızın yapısı tekrar değerlendirildi. Bölgelerdeki temsil gücümüzü ve etkinliğimizi arttırmak için gerekli adımların atılması yönünde karar alındı.

Özel Güvenlik Görevlilerinin farkındalığını oluşturmak ve özel güvenlik mesleğini hak ettiği konuma taşımak için sosyal projeler gözden geçirildi ve yeni projeler istişare edildi.

Özel Güvenlik Sektöründe çalışan meslektaşlarımızın sorunlarının giderek arttığını ve zaten özel güvenlik mesleğinin içinden gelen teşkilatımızla sorunların çok iyi bilindiğini ve çözüm odaklı çalışmaların biran evvel başlanması yönünde karar alındı.

Başkanlar Kurulumuz tarafından, Sendikamızın her geçen gün büyüdüğünü ve özel güvenlik görevlileri ile büyük bir aile olduklarını bir kez daha güçlü bir şekilde vurgulandı.

Başkanlar Kurulumuz, Sendikamızın birlik ve bütünlüğünün korunacağını ve geliştirileceğini, kararlı adımlarla yürümeye devam edeceğini, Başkanlar Kurulu’nun mutlak iradesi olarak ortaya koymuştur.

Basınımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #