SÖZDE DEMOKRAT YAYIN ORGANLARININ İFTİRA VE KARALAMA KAMPANYALARINI KINIYORUZ

Büro Memur-Sen yaptığı açıklama ile ''Sendikamız Büro Memur-Sen hakkında, sözde demokrat yayın organları tarafından; araştırma ve doğruluğu teyit edilmeyen haberlerle başlatılan karalama kampanyalarını şiddetle kınıyoruz.'' dedi
16 Ekim 2020 20:31

Büro Memur-Sen tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

    Ülkemizin güzide kurumlarından Emniyet Genel Müdürlüğü’nü bu karalama kampanyalarına ve iftiralara alet etmeleri ise tam anlamıyla fecaattir.

Sendikal hayatın marka isimlerinden Büro Memur-Sen, 2012 yılında yetkili sendika olduğundan bugüne; masada yetkili, sahada etkili sendikacılığı ile çalışma hayatına büyük katkılar sağlamıştır.

Bu katkıları göz ardı ederek, karanlık ve kötü niyetli odakların ürettiği yalan haberlerle sendikamızı yıpratmak isteyenler, kötü emellerine ulaşamayacaklardır.

Basında çıkan yalan haberler ve karalama kampanyalarına karşı basın açıklamamızı aşağıdaki metinden okuyabilirsiniz;

16.10.2020 Tarihli Basın Açıklaması

Büro Memur-Sen 19 Nisan 1995 tarihinde Tüzel Kişilik kazanarak faaliyetlerine başlamış ve şu anda 7 Bakanlık 44 Kurumda teşkilatlanarak Genel Yetkili Sendika olarak haklı mücadelesini her platformda sürdürmektedir. Sendikamız aynı zamanda en çok üyeye sahip olduğu için 2015 yılından bu yana Emniyet Genel Müdürlüğü’nde de yetkili sendikadır.

Yetki kapsamımızda Emniyet Genel Müdürlüğü’nde 16 yıldır açılamayan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavının açılmasını sağlamak için birçok defa sendikamız girişimlerde bulunmuştur.

Bu süreçler içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri sınavın açılmasına yönelik olarak mesai mefhumu gözetmeksizin fedakârca çalışarak, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavının açılmasını sağlamış ve Genel Müdürlük tarafından kamuoyu ile paylaşılmıştır. Emniyet Teşkilatında görev yapan kamu görevlileri Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavının heyecanını yaşamaktadır.

Sınavın açılma sürecinde yetkili sendika olmamızdan kaynaklı olarak Kanunun bize verdiği yetki ile Kurum İdari Kurulu toplantılarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavının yapılmasına yönelik olarak taleplerimiz Kurum İdari Kurulu tutanaklarında mevcut olup bu taleplerimiz kamuoyu ile de paylaşılmıştır.

18.04.1999 tarih ve 23670 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin “Yazılı Sınav” başlıklı 12 nci maddesinde “Yazılı sınav, bu sınava ilişkin konu başlıklarına duyuruda yer verilmek suretiyle, …, ilgili kurumlarca belirlenecek konularda yapılır. Yazılı sınav kurum ve kuruluşlarca yapılabileceği gibi,…veya yükseköğretim kurumlarından birine yaptırılabilir.” denilmektedir. Dolayısı ile Sendikamızın sınavın konu başlıkları veya kapsamına yönelik herhangi bir resmî veya gayri resmî önerisi kesinlikle söz konusu olmamıştır. Ayrıca sınav konuları da sınav duyurusu ile birlikte Genel Müdürlük tarafından eşzamanlı olarak kamuoyu ile de paylaşılmıştır.

Sendika olarak 7 Bakanlık 44 Kurumda kamu görevlilerine yönelik Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı taleplerimiz mevcuttur. Ayrıca tüm kurumlarda, bu sınavlara yönelik olarak önceki sınavın konuları, diğer kurumların sınav duyuruları ve konuları da dikkate alınarak Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarına yönelik hazırlık kitaplarımız çıkarılmakta ve üyelerimize dağıtılmaktadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavına yönelik olarak hazırlık kitabı oluşturulması için Ar-Ge birimimiz tarafından olası konu başlıkları üzerinden çeşitli değerlendirmeler ve hazırlıklar defaten yapılmıştır.

Nazilli ilçe temsilcimiz iken bu görevinden istifa eden üyemizin bilgisizce hareket ederek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım, Sendikamızın kurumsal yapısı ile uyuşmamakta ve gerçekle ilgisi bulunmamaktadır.

Ayrıca bu paylaşım üzerinden Ülkemizin güzide kurumlarından biri olan Emniyet Genel Müdürlüğüne yapılan iftiralar kabul edilemez boyuttadır. Hiç kimsenin, hiçbir kuruluşun terör ve bilhassa FETÖ terörü ile kahramanca mücadele eden, görev alanlarında tarihin en büyük ve en başarılı sonuçlarını üreten emniyet teşkilatımıza böyle bir kötülüğü yapmaya hakkı yoktur.

Bugün bazı yayın organlarında, “FETÖ taktiğiyle Emniyet Sınavı” denilerek Sendikamıza iftira atılıp yalan haberler üretilmektedir. Sendikamıza yapılan bu asılsız ithamın kabulü söz konusu olmayıp, haberler ile ilgili de gerekli yasal yollara başvuruda bulunulacaktır.

Ayrıca bilgisi ve yetkisi olmadan söz konusu paylaşımı yapan üyemiz disiplin kuruluna sevk edilmiştir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #