DURMUŞ: Bakanlığı bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz.

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu kararı sonrasında, acile hizmet veren röntgen ve laboratuar teknisyenlerinin %50 artırımlı nöbet ücretlerini kesmesi ve geçmiş ödemeleri geri istemesi, üzerine konuya ilişkin açıklama yapan Sağlık-Sen Genel başkanı Semih DURMUŞ ''Bakanlık bürokrasisinin, fedakar sağlık emekçilerinin hak ve menfaatleri uğruna o kadar çok yapacak husus dururken, mahkeme kararı bahanesiyle aleyhte adım atması, iyi niyetle bağdaşmamaktadır. İlgilileri bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz'' dedi.
14 Nisan 2021 17:07

DURMUŞ Açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Saglik Bakanligi ’nın, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu kararı sonrasında, acile hizmet veren röntgen ve laboratuar teknisyenlerinin%50 artırımlı nöbet ücretlerini kesmesi ve geçmiş ödemeleri geri istemesi, yasal olsa da hakkaniyetli değildir.

Bakanlık bürokrasisinin, fedakar sağlık emekçilerinin hak ve menfaatleri uğruna o kadar çok yapacak husus dururken, mahkeme kararı bahanesiyle aleyhte adım atması, iyi niyetle bağdaşmamaktadır. İlgilileri bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz.

Kaldı ki acile hizmet verenröntgen velaboratuar çalışanlarının%50 artırımlı nöbet ücreti almalarının temeli yıllar öncesine dayanan bir kazanımdır. Kazanımlar lütufla elde edilmedi; 7’ye 6 oyla verilen karar meselenin anlaşılmadığının göstergesidir. Mücadeleye kararlıyız.

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #