Son Eklenen Haberler

Aşı ithalatı serbest bırakılsın

Dünya yoksul ülkelerin aşılardan neredeyse hiç yararlanamayacağını konuşuyor. Türkiye'de bazı gazetecilerin gündemindeyse 'paran kadar aşı' var.
20 Ocak 2021 06:27

Uğur Dündar bir televizyon programında özel teşebbüsün "parayı bastırıp en güvenilir aşılardan" Türkiye'ye getirebileceğini iddia etti ve aşı ithalatının serbest bırakılmasını istedi.

Aşıda ayrımcılık "ve çeşitli bahanelerle kayırımcılık" yapıldığını söyleyen Dündar, aşının ülkeye getirilmesi için iktidarın gerekli bağlantıları yapamadığını iddia etti ve bu konunun özel sektöre bırakılmasını önerdi.

"Evet özel teşebbüs şu anda bile parayı bastırıp en güvenilir aşılardan Türkiye'ye getirebilir" diyen Dündar bu görüşünü şu şekilde gerekçelendirdi:

"Aşı ithalatı serbest bırakılsın. Bakın İsrail, Pfizer-Biontech’de yurttaşlarına yaptığı tüm aşıların sonuçlarını olduğu gibi apaçık paylaşma taahhüdünde bulunarak daha bir iki gün önce yeni bir parti aşı bağlantısı yaptı. Demek ki parayı bastırdığınız zaman ya da birtakım operasyonları yaptığınız zaman aşı alınabiliyor halen."

SAĞLIK ÇALIŞANI

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI