Öğretmenlerimizin aşılanması tamamlanmadan yüz yüze eğitime geçilmemelidir.

MEB, 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12'nci sınıfların destekleme ve yetiştirme kursları/takviye kurslarında yüz yüze eğitime geçileceğini duyurdu. Konuya ilişkin açıklama yapan Türk Eğitim-Sen genel sekreteri Musa Akkaş ''Öğretmenlerimizin aşılanması tamamlanmadan yüz yüze eğitime geçilmesi vaka ve vefat sayılarını artıracaktır.Alınan kararlar yeniden gözden geçirilmeli ve öğretmenlerimizin acilen aşılanmaları yerine getirilmelidir.'' dedi.
16 Mayıs 2021 15:48

AKKAŞ Açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Özel gereksinimli öğrencilerimizin özel eğitim okul ve sınıfları (2.Kademe),8 ve 12 sınıflarımızın yetiştirme kursları, yüz yüze yapılacak ama öğretmenlerinin aşı planlaması hala yapılmış değil.Okul öncesinde birinci doz aşısını olup,ikinci doz aşı randevusunu alamayanlar var. Her gün bir iki öğretmenimizi Covid-19’dan dolayı kaybediyoruz.Tüm bilim insanları Eğitimde normalleşmeye geçmek için,eğitimcilerin bir an önce aşılanmasından bahsederken,eğitim çalışanlarında aşılanma oranı% 40’ın altında.

Öğretmenlerimizin aşılanması tamamlanmadan yüz yüze eğitime geçilmesi vaka ve vefat sayılarını artıracaktır.Alınan kararlar yeniden gözden geçirilmeli ve öğretmenlerimizin acilen aşılanmaları yerine getirilmelidir.

Musa Akkaş

Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #