Son Eklenen Haberler

TES: İl içi tayinlerde 50 kilometre sınırı getirilmelidir.

Türk Eğitim-Sen Mazeret tayinleri yapılmasına karşın tayin talebi karşılanmayan öğretmenlerin bulunduğunu. Ailelerin parçalanmasına sık sık vurgu yaptıklarını MEB’in bu duruma kalıcı çözüm üretmesi gerektiğini belirtti.
21 Ocak 2021 16:50

TÜRK EĞİTİM-SEN Tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verldi:

Sadece iller arası değil il içi tayinlerde de öğretmenlerimiz mağdur olmaktadır. Bazı illerde ilçeler arasındaki mesafe iki il arasındaki mesafeden fazla olabilmektedir. Bu durumda eşler aynı il sınırlarında olsa bile bir araya gelememektedir. Bu noktada il içi tayinlerde yaşanan soruna kalıcı çözüm olması için de 50 kilometre sınırı getirilmelidir. Özür grubu tayinlerinin ikinci aşaması yarın sona ererken, Türk Eğitim-Sen olarak MEB’e bir kez daha çağrıda bulunuyoruz: MEB, Gerek iller arası, gerekse il içi tayin talebi karşılanmayan öğretmenlerimize mutlaka il/ilçe emri hakkı tanımalıdır.

Unutulmamalıdır ki; aklı, fikri çocuklarında, ailesinde olan bir öğretmenin verimli olmasını beklemek mümkün değildir. Bu nedenle öğretmenlerimizi aileleriyle birleştirerek hem anayasanın gereğini yerine getirirsiniz hem de eğitimde motivasyon sağlarsınız.

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI