SON EKLENENLER

“Sınav Olmasın” Teklifine Karşı Çıkan Sendikalar Hangileridir?

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı talip Geylan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in katıldığı bir televizyon programında, "Öğretmenlere Sınav yapmayacaktık. Sendikalar karşı çıktı." şeklindeki açıklaması hakkında değerlendirmelerde bulundu.
15 Ağustos 2022 12:37

Türk Eğitim-Sen’in 2005 yılından bu tarafa öğretmenlerin kariyer planlamasının sadece hizmet yılı esas alınarak yapılması gerektiğini her zaman dile getirdiğini, eğitim camiasının çok iyi bildiğini söyleyen Genel Başkan, 2005 yılında olduğu gibi 2022’de de Uzman/Başöğretmen planlamasına getirilen sınav şartının iptalini yargıya taşıdıklarını belirtti.

Hükümetin, öğretmenleri gereksiz tartışmalardan kurtarması gerektiğine de dikkat çeken Geylan, bunun çözümünün de Türk Eğitim-Sen’in makul önerisinin  hayata geçirilmesi ile sağlanabileceğini bildirdi. 

Genel Başkan Talip Geylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Türk Eğitim-Sen 2005’ten beri öğretmenlerin kariyer planlamasının sadece HİZMET YILI ESAS ALINARAK yapılmasını istemektedir. Bunun dışında HİÇBİR FORMÜLÜ de asla kabul etmemiştir.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer’in bir gazeteciye ifade ettiği, “Sınav olmasın” teklifine karşı çıkan sendikalar hangileridir Sayın Bakan ya da MEB bürokratları açıklamalıdır!

Eğitim kamuoyu ve meslektaşlarımız çok iyi biliyor ki, sendikamız 2005 yılında olduğu gibi 2022’de de Uzman/Başöğretmen planlamasında getirilen SINAV şartını İPTALİ için YARGIYA taşımıştır.

Hükümet, öğretmenlerimizi bu gereksiz tartışmalardan artık kurtarmalı, TES’in makul önerisi doğrultusunda düzenlemeyi hayata geçirmelidir.”

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER