SON EKLENENLER

Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz Ulaşım Sürekli Hale Getirilmeli.

Türk Sağlık-Sen Sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hizmetinden sürekli olarak yararlandırılmaları için Cumhurbaşkanlığı’na bir başvuru yaptı.
22 Haziran 2022 14:46

Başvuruda sağlık çalışanlarının Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereği 30.06.2022 tarihine kadar Belediyeler tarafından karar alınmak suretiyle ücretsiz ulaşım hakkından faydalanabildiklerine dikkat çekildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan asker, polis, öğretmen gibi bazı personellerin sürekli olarak ücretsiz/indirimli olarak bu hizmetten yararlandıklarına dikkat çekilerek 7/24 esasına dayalı olarak hizmet veren sağlık çalışanları için ücretsiz ulaşımın iller bazında da sürekli hale getirilmesi birçok açından gerekli ve önemli olduğu belirtildi.

Başvuruda kamu mali bütçesine herhangi bir mali yük getirmeksizin ülke çapında görev yapan tüm sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hizmetinden sürekli olarak yararlanmaları yönünde hukuki çalışmaların yapılarak hayata geçirilmesi istendi. 

 

 

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
Nuri Avcı
Sağlık çalışanları hizmetleri için sonsuz teşekkürler Esnafa binmeyin her beleş is esnaf ucuza kaçar milletin canıyla öder kamu çalışanlara ve sağlık çalışanlara servis saglanmali
SON EKLENEN HABERLER