OKULLAR, EĞİTİMCİYLE VELİYİ KARŞI KARŞIYA GETİREN BÜTÇESİZLİK SORUNUNDAN KURTARILMALIDIR

Eğitim-Bir-Sen Yalova Şube yöneticileri, okulları ziyaret ederek, eğitim çalışanlarıyla bir araya geldi. Sendikal çalışmalara ve eğitim gündemine dair değerlendirmelerin yapıldığı ziyaretlerde konuşan Şube Başkanı Uğur Hakan Tan, okulların temizlik, güvenlik, kırtasiye, bakım-onarım, hizmetli gibi en temel ihtiyaçlarını karşılayacak, eğitimcileri velilerle karşı karşıya gelmekten kurtaracak, yöneticilerin okulun esas işlerine yoğunlaşmalarına imkân sağlayacak okul bütçesi uygulamasına bir an önce geçilmesi gerektiğini söyledi.
17 Kasım 2019 17:18

Ucu parasız okul-paralı okul ayrımına varan bir durumun ortaya çıktığını, bunun da en başta eğitim-öğretime zarar verdiğini kaydeden Tan, “Okullarımız, okul-veli iş birliğini zedeleyen, yönetici/öğretmen ile velileri karşı karşıya getiren, yöneticileri mağdur eden, adaletsiz uygulamalara ve mağduriyetlere fırsat veren bütçesizlik sorunundan kurtarılmalıdır” dedi.

Tan, 3600 ek göstergenin, tüm eğitim çalışanlarını kapsayacak şekilde bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #