SÜRMANŞET HABERLER
SON EKLENENLER

Öğretmenlere Zorunlu Hizmet Tazminatı Uygulaması getirilmelidir.

Türk Eğitim-Sen Başkanlar Kurulu Toplantısı, 13-16 Ocak 2022 tarihlerinde Antalya’da yapıldı.
17 Ocak 2022 17:37

Geylan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Meslek Kanunu’nda teşvik uygulamasının da yer alması gerektiğini kaydeden Geylan, “Türk Eğitim-Sen olarak yıllardır öğretmenlere bölgenin mahrumiyet derecesine göre bir brüt asgari ücret ile iki brüt asgari ücret arasında değişen oranlarda ücret ödeyelim ki, onlar da fedakarlıklarının karşılığını alsınlar. Zira elverişli olmayan bölgelerde öğretmen istikrarını sağlamanın yolu öğretmenleri esir etmek değil, teşvik etmektir. Dolayısıyla 2023 Eğitim Vizyon Belgesi’nde de yerini bulan ve aslında bu şekilde devlet tarafından da kabul edilen Zorunlu Hizmet Tazminatı Uygulaması Öğretmenlik Meslek Kanunu ile hayata geçirilmelidir” dedi.

Öğretmenlik Meslek Kanunu’nda adil bir ödül sisteminin de olmasını talep ettiklerini bildiren Geylan, “Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl yaptığımız araştırmada, MEB’de 2019 yılında ödül dağıtılan 7 bin 576 kişinin 5 bin 169’u yani yüzde 68,2’si yandaş sendika üyesiydi. Dolayısıyla başarıyı esas alan bir ödül sistemi getirilmelidir” dedi.

Eğitim çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına ilişkin önleyici tedbirler ve caydırıcı müeyyidelerin Öğretmenlik Meslek Kanunu ile getirilmesini isteyen Geylan, “Eğitim çalışanları şiddete uğradığında bir şikayete bağlı kalmaksızın kamu davası yürütülmelidir” diye konuştu. 

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER