SON EKLENENLER

KEY ÖDEMELERİ-KARİYER BASAMAKLARI

Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Dolgun ''Milli Eğitim Bakanlığımız yayınlamış olduğu yönetmelik ve yönergeyi değiştirmezse,KEY ödeme yıllarındaki gibi evrak bulma telaşına kapılacak öğretmenlerimiz mağdur olacak,Okullar kurumlar belgeleri bulamayıp hukuki ve idari anlamda sıkıntı yaşayacak,ortalık yangın yerine dönecektir.''dedi.
18 Mayıs 2022 13:18

SELAHATTİN DOLGUN Açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

KEY(Konut edindirme yardımı) 1987 ‘de yürürlüğe girmiş,1995 yılında yürürlükten kaldırılmıştır.2008 yılında ödemeleri yapılmaya başlanmıştır.

KEY ödemeleri yapılmaya başlandığında okullarımızda evraklarını tamamlamak için koşuşturan,evraklarını bulamayıp İlçe Milli Eğitimlere koşan oradada tedarik edemeyip,panik halinde sağa-sola giden öğretmenlerimizi memurlarımızı hatırladım.

Milli Eğitim Bakanlığımız yayınlamış olduğu yönetmelik ve yönergeyi değiştirmezse,KEY ödeme yıllarındaki gibi evrak bulma telaşına kapılacak öğretmenlerimiz mağdur olacak,Okullar kurumlar belgeleri bulamayıp hukuki ve idari anlamda sıkıntı yaşayacak,ortalık yangın yerine dönecektir.

Tekraren ve ısrarla şunu söylüyoruz…

-10 hizmet yılını dolduran öğretmen Uzman Öğretmen

-20 hizmet yılını dolduran öğretmen

Başöğretmen olmayı haketmiştir.

Hadi gerekli evrakları bulup,müracaat etti öğretmen arkadaşımız..Uzaktan eğitimle derslere de katıldı.Sınava girdi ve kazanamadı!Kötü ve başarısız,uzman olmayı haketmeyen öğretmen mi oluyor.!

Eğitim çalışanlarını ayrıştırıcı,iş barışını bozacak uygulamalardan Milli Eğitim Bakanlığımız bir an önce vazgeçmelidir.

Türk Eğitim-Sen olarak,yönetmeliğe dava açıyoruz.Dava açarak hukuki yönden öğretmenlerimizin haklarını sonuna kadar savunacağız.

Ancak şunu da belirtmek isterim ki,aklın yolu birdir.Doğru mantıklı olan hizmet yıllarına göre öğretmenlerimizin kariyer basamaklarının belirlenmesidir.

Saygılarımla..

 

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER