GEYLAN:KARANTİNAYA ALINAN ÖĞRETMENLERİMİZİN ÜCRETİ KESİLEMEZ!

Türk Eğitim-Sen genel başkanı Talip Geylan Karantinaya alınan öğretmen ve okul yöneticilerinin de İDARİ İZİNLİ sayılmalı ve ücretlerinde hiçbir kesintiye gidilmemesi gerektiğini belirtti
25 Ekim 2020 12:48

GEYLAN Açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte, öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimiz, öğrencilerimizin öğrenme kayıplarının telafi edilmesi için büyük gayret ortaya koyuyorlar.
Ancak MEB, bazı illere gönderdiği görüş yazısıyla, bu süreçte covid testi pozitif çıkan ve bu nedenle 14 gün karantinaya alınan öğretmen ve yöneticilerimizin ücretlerinin ödenmeyeceğini bildirdi.
Bu kabul edilemez!
Aylardır sadece eğitimde değil, vefa grupları ve filyasyon ekiplerinde de görev alarak türlü fedakarlıklarla hizmet üreten eğitim çalışanlarını cezalandırmak anlamına gelen bu tutum derhal düzeltilmelidir.
Karantinaya alınan öğretmen ve okul yöneticilerimiz de İDARİ İZİNLİ sayılmalı ve ücretlerinde hiçbir kesintiye gidilmemelidir.
Bu ülkenin bütçesi, karantinaya alınan meslektaşlarımızın üç kuruşluk ek ders ücretlerinden yapılacak tasarrufla(!) şaha kalkmayacaktır herhalde!
Sayın Ziya Selçuk ve Hükümet’ten beklentimiz; gerekli düzenlemeyi bir an önce hayata geçirilmesidir.
Talip Geylan
Genel Başkan

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #