SON EKLENENLER

EBS şube başkanından eski YÖK Başkanına sert tepki!

Eski YÖK başkanı Yusuf Ziya Özcan din öğretimi genel müdürü Nazif Yılmaz'ın Millî Eğitim bakan yardımcısı olması üzerine yaptığı açıklamada ''Tam iyi bir MEB Bakanı geldi diye ülke adına ümitleniyorsunuz, iktidar, din konusunda ihtisası olan bir zatı bakan yardımcısı olarak atıyor. Hatalarından öğrenmeyen bu iktidar yanlış eğitim politikaları ile ülkeyi aydınlığa değil zifiri karanlığa götürüyor.'' demişti.Bu açıklamaya tepki Eğitim-Bir-Sen İstanbul 3 nolu şube başkanı Erol Ermiş'ten geldi.Ermiş''Bu ifadeler, aşırı solun eleştirilerine bile rahmet okutacak cinsten. İnsan hem üzülüyor hem de şaşırıyor. Yusuf Ziya Hoca'ya bütün bunlar yakışıyor mu? Kendi partisi bakalım buna ne diyecek?'' dedi.
11 Ocak 2022 16:06

ERMİŞ açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

ESKİ YÖK BAŞKANINDAN AKILLARA ZİYAN AÇIKLAMALAR

Eski YÖK başkanı Yusuf Ziya Özcan, din öğretimi genel müdürü Nazif Yılmaz'ın Millî Eğitim bakan yardımcısı olması üzerine hezeyan dolu açıklamalar yaptı. Siyasal rekabet insanı kör mü ediyor acaba? İktidar bir ilahiyatçıyı bakan yardımcısı yaparak Türkiye'yi zifiri karanlığa götürüyormuş. Bakan yardımcısı hatim indirerek faizi düşürürmüş ve enflasyonu yenermişiz. Ak Parti ülkeyi kalkındırarak uçuramamış, ilahiyatçıların nefesi ile uçuracakmış. Daha neler neler...

Bu ifadeler, aşırı solun eleştirilerine bile rahmet okutacak cinsten. İnsan hem üzülüyor hem de şaşırıyor. Yusuf Ziya Hoca'ya bütün bunlar yakışıyor mu? Kendi partisi bakalım buna ne diyecek?

Biz, Ziya Hocayı katsayı ve başörtüsü mücadelesiyle hatırlamak isterdik. Siyâset yapacağım derken adeta yaptıklarını inkar ediyor. Yazık hem de çok yazık.

 

 

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER