Bu toplu sözleşme kazanımlarla neticelenen başarılı bir süreçti.

Toplu Sözleşmenin ardından teşkilatla buluşmalara aralıksız devam eden Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Genel Başkan Yardımcısı Neslibey Özkan ile birlikte Eskişehir teşkilatıyla bir araya geldi. Güldemir programlar öncesinde ise sendikal ziyaretlerde bulundu.
06 Ekim 2021 13:28

Teşkilat programları kapsamında Eskişehir’i ziyaret eden Diyanet-Sen Genel Başkanı Güldemir burada Eskişehir Şube İl Divanı’na katıldı. İl divanında Diyanet-Sen il ve ilçe yönetimleri, iş yeri temsilcileri ve üyelere hitap eden Genel Başkan Güldemir, hizmet kollarındaki ilavelerle birlikte memur maaşlarına%40’a varan artışların olduğunu belirterek önemli maddelerin de bu toplu sözleşmede yer aldığını söyledi.  

Toplu sözleşme ikramiyesinde gerçekleşen artışın sendikalılığa değer kattığını ifade eden Güldemir “Geçmişte birçok sosyal problemi örgütlülüğümüz sayesinde çözdük, müzakeresi akıldan dahi geçirilmeyen konularda kazanım elde ettik. Mücadelemizi dünden bugün değerlendirdiğimizde verilen emeğin ve atılan imzaların neye tekabül ettiği görülecektir. Gerek maaş ve ücretlerde gerekse hizmet kolumuzu ilgilendiren hususlarda bu toplu sözleşme kazanımlarla neticelenen başarılı bir süreçti. Kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine 2022 ve 2023 yılları için toplam yüzde 29 zam yapılırken sendikalı kamu görevlilerine verilen toplu sözleşme ikramiyesi 2022 yılı için 400, 2023 yılı için 489 TL olarak belirlendi. Sözleşmeli kardeşlerimizin kadro problemi inşallah 2022 yılında son bulacak. 3600 ek gösterge de 2022’de sonuçlanacak konular arasında yer alıyor. Ek ödemelerde artışlar, Ramazan ayına özel fazla çalışma ücreti, vaizlere genel tatil günlerinde de fazla çalışma ücreti ödenmesi, Kuran Kursu Öğreticilerinin kayıt döneminde ek ders ücreti alması, imam hatip ve kayyımların fazla çalışma ücretlerine yüzde 25 zam yapılması, murakıpların tazminat oranlarının yüzde 50 artırılması vs kazanımlar hizmet kolu çalışanlarımız adına güzel kazanımlardır ” diye konuştu. 

 

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #