EYT'DE FİNLANDİYA MODELİ Mİ GELİYOR?

EYT'de son durum merak ediliyor. Meclisin açılmasıyla birlikte EYT'de gündeme gelecek. Finlandiya Modeli üzerinde duruluyor.
09 Ağustos 2019 09:32

EYT bekleyen binlerce insan olumlu bir gelişme bekliyor. EYT ile alakalı en son gelişme ise Finlandiya modeli oldu. 8 Ağustos EYT gelişmelerini haberimizde bulabilirsiniz.

Meclis açıldıktan sonra emeklilik hakkında yeni kararlar alınacak. Çok büyük ihtimalle Finlandiya modeli gelecek ve mağduriyet ortadan kalkacak. Binlerce kişi EYT için bekliyor.

TBMM 1 Ekim Salı günü 15.00’de çalışmaya başlayacak ve o tarihe kadar herhangi bir kanun çıkması mümkün değil. Binlerce EYT bekleyen ailede bir an önce Meclisin göreve başlamasını bekliyor.

EYT için gelen en son açıklama ise binlerce aileyi umutlandırmaya yetti. EYT için Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda konu üzerinde çalışıldığını belirten uzmanlar, "Finlandiya Modeli" üzerinde durulduğu belirlendi. 

 

Kaynak:tumhaber.com

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...

şaban balkan
uzulduğum tek nokta suriyelilere milyarlarca dolar ver benim vergimle ben vergi vereyim yıllarca calışayım sonra kusura bakma bizim paramız yok belediyelerin şirketlerinde göstermelik yoneticiler 8 bin 10 bin alıyor yandaşlara kepçe kepçe haramdan verin helali olana bir cay kaşığı yok allah sizi hakettiğiniz gibi yapsın tek bildiğim bir şey benim kuruşum kime gecmisse haram zıkkım olsun
Ramazan Altun
Finlandiya modeli ucunu gösterip vermemek mi oluyor? haberde yaptığınız gibi. Modelin adı var tanımı yok! neyi unuttunuz?
Dr agon
Sitemizde küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, yabancı karakter kullanılan ve suç teşkil eden yorumlar yayınlanmamaktadır. Yorumunuz yukarıdaki gerekçelerden herhangi biri nedeniyle yayınlanmamıştır.