ERDOĞAN KARARI: TÜTÜN ÜRÜNLERİ VE KOLALI GAZOZLARIN ÖTV ORANINA ZAM!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bugünkü Resmi Gazete'de yer alan kararla, bazı tütün ürünlerindeki vergi oranları ile asgari maktu tutarları yükseltildi.   
26 Mart 2020 07:50

Bazı tütün ürünleri ile tütün yerine geçen maddelerden yapılan malların ve kolalı gazozların Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranlarının yeniden belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzalı kararla Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, kolalı gazozlarda yüzde 25 olan ÖTV tutarı, yapılan değişiklik ile yüzde 35’e yükseltildi.

YÜZDE 100’LÜK VERGİ ARTIŞI!

Ayrıca, karara göre, tütün içeren purolar, sigarillolar, tütün yerine geçen maddelerden yapılmış purolar, uçları açık purolar, sigaralar ve tütün yerine geçen maddelerden yapılmış sigaraların yüzde 40 olan ÖTV tutarı yüzde 80’e çıkarıldı.

Öte yandan, net muhtevası 500 gramı geçmeyen ve Net muhtevası 500 gramı geçen ambalajlarda olanların ise yüzde 63 olan ÖTV tutarı yüzde 40’a düşürülürken sigaranın ÖTV oranında bir değişiklik yapılmadı.

GAZETE MANİFESTO

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...

adalet adelet
oldu olacak allahın verdıyı havayada zam yapsın ,gıda zammı gerı alsaya mıllet yakında bugıdısle ayaklanırsa ne polıs,nede ,asker halkı durduramaz,surıyelılere maas baglayan devlet halkı ıssız olana vergı bagladı,bu mılletın ahı yerde kalmaz bırgun reısede allah bu vurusu reva görurse sasmayın
Cin Ali
Sitemizde küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, yabancı karakter kullanılan ve suç teşkil eden yorumlar yayınlanmamaktadır. Yorumunuz yukarıdaki gerekçelerden herhangi biri nedeniyle yayınlanmamıştır.